Kendine Hoş Geldin- Özet – Miraç Çağrı Aktaş

tarafından
221
Kendine Hoş Geldin- Özet – Miraç Çağrı Aktaş

Kendine Hoş Geldin
Çok Satan Eserler Kategorisinden Bir Kitap ‘’Kendine Hoş Geldin.’’
Eser, kitap satış platformlarında çok satanlar arasında bulunmaktadır. Açık ve anlaşılır bir anlatım diline sahiptir. Eserin yazarı olan Miraç Çağrı Aktaş ise son dönemlerin sevilen yazarları arasında yer almaktadır. Yazdığı kitaplar içerisinde yer alan kendine ait sözler ise okuyucular tarafından tekrar tekrar internet ortamında aratılmaktadır. Bana Seni Seviyorum deme Sev, Kalbimizin Not Defteri, Yine De Sevdik adlı kitaplar ise yazarın ilgi çeken diğer eserleridir. Kendine Hoş Geldin adlı yeni eserinde ise kendine dair ayrıntılar sunan yazar, olay içerikleri ve sözler sayesinde yaşadığınız benzer durumlara yönelik kendinize sorular sormanıza zemin hazırlamaktadır.
Kitabın Okuyuculara Kazandırmak İstedikleri Nelerdir?
Kendine Hoş Geldin isimli kitap içerisinde, kişinin kendine yetebileceği ve hayat içerisinde çizeceği yolda kendi istekleri ve düşüncelerini temel alarak hareket etmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Eser, bu güne kadar hedefleri noktasında harekete geçmemiş olan insanlara sesleniş niteliğinde de görülebilir. Okurun içene yolculuk yapmasını sağlayan ve sorular eşliğinde gerçek kimliğini ortaya çıkarmasını sağlayan bir eserdir. Başımızdan geçen her olayda yanımızda yakınlarımız olmasına rağmen, amacımıza ulaşma konusunda kendimiz ile baş başa oluşumuza dikkat çekilmektedir. Hayat içerisinde karşılaştığımız sorunların çoğunun kendi irademiz ile çözüm bulacağına, bu yolda pes edilmemesi gerektiğine dikkat çekilmektedir. Hayatımız içerisinde motivasyonumuzu düşüren ve negatif etki yaratan karakterlerin geçici olduğu anlatılmaktadır. Pozitif bir hayat süreci geçirmek ise kendimize kulak vermeye bağlıdır.
Eser Ve İçerisinde Barındırdığı Konular Nelerdir?
Kendi maceralarımız içerinde oluşan zorlukların aşılabileceği ve her zorluğun karakterimizi daha ileri bir düzeye taşımak amacı ile değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekilmektedir. Eser anlatımında yer alan Anka Kuşu benzetmesi ile her zorluk sonrası küllerimizden doğabileceğimiz tasvir edilmektedir.

Eserin anlatım detayları kısmında, kişinin kendi öz saygısından daha fazla hiçbir şeye ihtiyaç duymadığı anlatılmaya çalışılmaktadır. Kitap anlatımında, okuyucuya yöneltilen sözler, yazarın kendi ile konuşması ve kendine sorular yöneltmesi gibi ayrıntılar yer almaktadır. Yazarın kendine yönelttiği bu soruların cevapları ise içlerinde saklanmıştır. Aynı soruları kendimize sormamızı sağlayan anlatım, etkili bir üslup oluşturmaktadır. Bu soru kalıpları, okuyucuyu daha güçlü bir karakter haline getirmek amacı ile Kullanılmaktadır. Soruların açık cevabı ise hayata dair her türlü cevherin içimizde bulunduğu gerçeğidir. Kendimizle ilgili olan konularda, olaylarda ve hedeflerde kendimizden başka kimse bize tam anlamı ile yardımcı olamayacaktır.