Yazarı :Jo Nesbo

Jo Nesbo aksiyon ve gerilim dolu bir polisiye kahramanı oluşturmuş durumda bu kahramana Harry Hole ismini veren yazar şimdiden Harry Hole’un bir yeni nesil Sharlock Holmes olcağı mesajını vermekte gibi. Yarasa adlı roman bir polisiye kurgu romanıdır baş kahramanımız dedektif Harry Hole’dir . Bir gün Sidney de genç bir kadının cesedi bulunur canice öldürülen kadının ölüm şekli Harry Hole ilgilendiği tarzda olduğundan Sidney polisine yardım amaçlı gönderilen Harry Hole tabiki pasif kalmaz ve kendini olayın tam ortasında bulur. Araştırma derinleştikçe bu cinayetin sırada bir cinayet olmadığı Harry Hole tarafından kesinleşir.

Yarasa Hakkında

Jo Nesbo’nun ünlü dedektifi Harry Hole’un soluk soluğa ilk macerası.

Yirmi üç yaşında Norveçli bir kadın Sidney’de ölü bulununca, Oslo Cinayet Masası dedektifi Harry Hole, bu vakayı incelemeye gönderilir. Amacı Sidney polisine elinden geldiğince yardım etmektir ama kesin bir dille işe burnunu sokmaması söylenir.

En Çok Okunan Kitaplar :  Savaşları, Kralları ve Filleri Anlat Onlara

Soruşturmaya seyirci kalmaya niyeti olmayan Harry, ekibin baş dedektiflerinden biriyle arkadaşlığını ilerletir ve kendini olayların içinde bulur. Harry katile adım adım yaklaştıkça çok tehlikeli bir seri katilin peşine düştüğünü ve aslında soruşturmanın içindekiler dahil hiç kimsenin güvende olmadığını düşünmeye başlar.

“Seriye harika bir başlangıç.”
-The Sunday Times-