Dosya İsmine Göre Ara
Yazara Göre Ara

Dosya Türleri
Bu dosya yasal hakları nedeniyle kaldırılmıştır. Dosyanın özetine ya da diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Timurun Gunlugu - Tuzukat-i Timur01-02-15
Dosya:
Timurun Gunlugu - Tuzukat-i Ti...

Yazar / Kaynak:

Kategori:

Dosya Formatı:

Dil - Çevirmen:
TürkçeÖzet:

Bu kitap Timur'un kendi ağzından saltanat mücadelesini orduyu ve devleti yönetme ilkelerini toplum görüşünü din anlayışını felsefesini ve kişisel ideallerini anlatır. Bu eserin Melfuzat denen kısmında Timur ilk saltanat kavgasından son Ankara Savaşı'na kadar gerçekleşen olayları kendi perspektifinden otuz bir fasıl kengeş içinde hikaye eder.
Eserin ikinci bölümü olan 'Tüzükat kısmında ise devlet kurma ve yönetme ilkeleri ve onun uygulamalarını ortaya koyar.
Tüzükat sadece bir tarih eseri değildir aynı zamanda Timur'un başarılı bir asker bir devlet adamı ve bir lider olarak temel ilkelerini içeren bir rehber kitaptır. Onun iyi tetkik edildiğinde hayatta öncü olmak isteyen müteşebbis işadamı yönetici siyasetçi ve aile reisi gibi herkesin prensip edinebileceği ilkeleri içerdiği görülür. Timur bu kitapta başarısının sırlarını vermekte ve sağlam bir devlet kurabilmenin esaslarını ortaya koymaktadır. Bu bakımdan Tüzükat adalet esaslı bir devlet oluşumunda önemli rol oynayacak düşünceye kaynaklık edecektir.
Kullanıcı Yorumları (0)

Bu dosyaya daha yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz.

Facebook sayfamızı beğenerek kütüphanemize eklenen dosyaları kaçırmayınRastgele Dosyalar


PDFkutuphanesi.com da yayınlanan e-kitaplar,internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Amacımız internet ortamında paylaşılan e-kitapları bir arada sunmak ve ziyaretçilerimizin kitaplar hakkında fikir edinmesini sağlamaktır. Bu nedenle indirdiğiniz e-kitapları 24 saat içerisinde silmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ilgili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir. Pdf Kütüphanesi, hiç bir dosyayı kendi sunucusunda barındırmaz. PdfKutuphanesi.com üzerinden paylaşılan dosya bağlantılarınının kaldırılmasını istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: info@pdfkutuphanesi.com
info@PdfKutuphanesi.com | Webusta | ip: 18.212.206.217
pdfkütüphane Anasayfapdfkütüphane Facebook sayfası