Yazarı :Geekyapar

Tüm rol yapma oyunu meraklılarına selamlar! Sistem Tanıtım Kitabı, toplam 18 yazarın katılımıyla tam 46 farklı rol yapma oyunu sisteminin tanıtıldığı, 95 sayfalık kocaman bir rol yapma sistemi kılavuzudur.

İndirin, okuyun…

Ondan sonra oynatmaya az mı kalacak, ne kadar kalacak size kalmış!

STK’nın Hikayesi ve Reis’in Notları!
STK, artık 4 yıllık bir proje. 2010 yılının ilk aylarıydı. RPCraft forumuna takılan bir avuç kafadar, denediğimiz rol yapma oyunlarıyla ilgili tanıtım yazılarını bir araya getirerek pdf formatında yayınlamaya karar vermiştik. Zaten halihazırda forum sayfalarında denediğimiz, incelediğimiz ya da sadece duyduğumuz sistemler konusunda forum başlıklarını uzun uzun dolduruyorduk. Bunu daha derli toplu hale getirip, herkesin faydalanmasını sağlayarak taş atıp da kolumuz mu yorulacaktı sanki?

Çalışmalar sonunda 2010 yılı Ocak ayında Sistem Tanıtım Kitabı (STK)’nın ilk sayısını yayınlamıştık. Sonraki aylarda yeni 4 sayı daha geldi. O dönemlerde hem rol yapma oyunlarına yeni başlayan, hem de eski oyunculardan oldukça güzel yorumlar aldığımızı hatırlıyorum. Ancak sonrasında çeşitli sebeplerden ötürü projenin devamını getirememiştik.

3 yıl üstüne Geekyapar! kanatları altında dirilişini yaşayan Sistem Tanıtım Kitabı, toplam 18 yazarın katılımıyla tam 46 farklı rol yapma oyunu sisteminin tanıtıldığı, 95 sayfalık kocaman bir rol yapma sistemi kılavuzu haline geldi. Elbette deyim yerindeyse; rol yapma oyunları dipsiz bir kuyu! Özellikle son yıllardaki indie akımlarını göz önüne alırsak gelecek sayılarda tanıtılabileceğimiz malzeme bulmakta pek zorluk çekeceğimizi sanmıyorum. Kaldı ki STK’da sadece yeni çıkan değil, eski sistemlerin de tanıtımlarını da içermeye devam edecek!

En Çok Okunan Kitaplar :  Google SEO Başlangıç Rehberi

Öncelikle bizle yeni tanışanlar için kısaca: STK’nın kümülatif bir yayın formatı var. Şu an okuduğunuz sayı, bir önceki sayılardaki tüm içeriği de kapsıyor. Böylece önceki sayılarda ne olduğunu merak etmek durumunda kalmıyorsunuz. Hani olur ya, yıllar önceki eski sayıları okuduysanız, bu sayıda yeni eklenen 9 sistem tanıtımına ise içindekiler bölümünde kırmızı renk ile listelenmiş halde ulaşabilirsiniz.

Bu sayıda yeni eklenen tanıtımlarla birlikte STK’daki toplam süper kahraman sistemlerinde ciddi bir artış oldu. Diriliş sayısına da bu yakışırdı zaten diye düşünüyorum!

Herkese iyi okumalar!

Not: Sistem Tanıtım Kitabı’nda yer almasını istediğiniz sistemler varsa, ya da bizzat yazar olarak katkıda bulunmak istiyorsanız starblindcaptain@gmail.com adresine e-posta atarak direk benimle iletişime geçe- bilirsiniz. (E-posta adresim STK’nın iç kapağında!)