Yazarı :Patricia Cornwell

Bir Scarpetta Macerası
Patricia Cornwell olağanüstü güçlü, dinamik bir karakter yaratmış. Adeta elle tutulacak kadar canlı ve gerçek. Scarpetta dizisi okurları, yazarın karakterlerinin akıllarına ve ruhlarına böylesine derinlemesine nüfuz etme yeteneğine hayran kalacaktır. İnsana içindeki kötülüğü hiç kimse Cornwellden daha iyi gözler önüne seremez.
– Usa Today
Son Durak adlı romanda Scarpetta büyük uğraşlardan sonra Jean Bab-tiste Chandonneu mahkûm ettirir. Ama şimdi de adamın deli kardeşi intikam peşindedir. Scarpettaya benzeyen kadınları, öldürerek Louisia-nanın bataklık göllerinin altını üstüne getirerek doktora eziyet etmek-tedir. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi başka bir katili yakalayabilmek için Scarpetta şeytani Jean Baptistein yardımını istemek zorunda kalır. Ama bunun bedeli
ise çok pahalıdır.
Sinek büyük bir ustalıkla kurgulanmış, okuyucuyu birbiri ardına tüyler ürpertici olaylara sürükleyen müthiş bir roman. Tedirgin edici tüm malzemeyi bol bol kullanan Cornwell, özellikle kötü kahramanlarının doğasını çok iyi betimliyor. Acımasız, ahlaksız, kötü ruhlu karakterler romanın akışı içinde tempoyu hiç bozmuyorlar. Scarpetta güçlü kişiliği ile gözünü kırpmadan insan ruhunun en karanlık köşelerine bakabiliyor.

En Çok Okunan Kitaplar :  Çıplak Ceset