Dosya İsmine Göre Ara
Yazara Göre Ara

Dosya Türleri

SeçkinSeçim Felsefesi-6.Yayım74berlin 02-11-16
Dosya:
SeçkinSeçim Felsefesi-6.Yay...

Yazar / Kaynak:

Kategori:

Dosya Formatı:

Dil - Çevirmen:
Türkçe
Özet:

Nasıl ki; tıp mezunu olmayan doktor,hukuk mezunu olmayan avukat yapılmıyorsa, halk yönetimi uzmanı olmayanlar da halkı yönetmemelidir.

Demokrasilerde halk ne için kimi seçtiğini bilmemektedir.Siz cumhurbaşkanını seçebilirsiniz ama; başbakan olmasını istediğiniz kişi ancak, cumhurbaşkanı ve milletvekilleri onaylarsa başbakan olabilir.Kimin hangi bakanlığa geleceği belirleyemez yada istediğiniz milletvekilini bölgenizden seçtiremezsiniz.

Demokrasilerin iyi niyetli olmadıklarının bir diğer göstergesi de boş oyların diğer partiler lehine iç edilmesidir.Eğer boş oy oranında milletvekili sayısı da azaltılsaydı, pek çok anayasa ve yasa değişikliği gerçekleşmezdi.Böylece sistemden memnun olmayan kişilerin oylarının da bir anlamı olurdu.

Seçkinseçimde başbakan, bakanlar, meclis ve uzman kurullar birbiri üzerinde sulta oluşturacak bir yetkiye sahip olamayacaktır.Başbakanın uygulamaları, bakanların veya uzman kurulların tartışmasız çoğunluğuyla engellenebilecektir.Yada bir bakanın uygulamaya ilişkin talebi başbakan tarafından onaylanmadığında, bakanlar kurulunda tartışmasız çoğunlukla işlerlik kazanabilecektir.Başbakan yada bakanların herhangi bir uygulaması, ülkedeki tüm uzman kurulların tartışmasız çoğunluğuyla işlerliğini yitirebilecektir.

Seçkinseçimdeki uzman kurulların yönetime katılımı,demokrasilerdeki hiçbir yaptırımı olmayan, STK tipi bir yalvarış değildir.Halk onaylamadığı bir kararın hesabını sormak için, seçimlere kadar beklemek zorunda kalmaz.

Güçler ayrılığını savunanlar, seçilen milletvekillerinin hükümet üyesi olmalarını onaylayarak, yasama ve yürütme güçlerinin birleştirilmesini de onaylamış olurlar.Güçler ayrılığının uygulanabilmesi için seçimler, yasama ve yürütme gücü için ayrı ayrı yapılmalıdır.

Demokrasilerdeki saygı kavramının varacağı son nokta iletişimsizliktir, gerilemedir.

Beden mide gurultusunu ekmek ve suyla sustururken, cinsel gerilimini sıradan kadınlarla üzerinden atarken, nedense beden ve ruh ikileminde hep o suçlu bulunur.Halbuki sonu gelmez ihtiraslarıyla, bedeni rahat bırakmayan ruhtur.Aç gözlülüğünü doyurmak için hırsızlık yaptırmak, imkansız aşkları uğruna cinayet işletmek için bedene tarifi imkansız acılar çektiren odur.

Bestenin ismi açıklanmadıkça, bestenin ana fikrinin savaş kötüdür olduğunu anlayabilecek tek kişi bile çıkmaz.Ne anlatmak istediğini söyleyemeyen sanat olmaz.Bu nedenle de müzik bir sanat dalı olamaz.

Belki de yaptığımız hata şudur: İnsanlar için yaratılmış bir Dünya’da,tanrısal bir düzen beklemek.Çocuklar için yaratılmış bir arabada,yetişkinler için yaratılacak bir arabanın özelliklerini aramak kadar, yanlış bir düşünce tarzı olmaz mı ?
Kullanıcı Yorumları (0)

Bu dosyaya daha yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz.

Facebook sayfamızı beğenerek kütüphanemize eklenen dosyaları kaçırmayınRastgele Dosyalar


PDFkutuphanesi.com da yayınlanan e-kitaplar,internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Amacımız internet ortamında paylaşılan e-kitapları bir arada sunmak ve ziyaretçilerimizin kitaplar hakkında fikir edinmesini sağlamaktır. Bu nedenle indirdiğiniz e-kitapları 24 saat içerisinde silmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ilgili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir. Pdf Kütüphanesi, hiç bir dosyayı kendi sunucusunda barındırmaz. PdfKutuphanesi.com üzerinden paylaşılan dosya bağlantılarınının kaldırılmasını istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: info@pdfkutuphanesi.com
info@PdfKutuphanesi.com | Webusta | ip: 54.162.165.158
pdfkütüphane Anasayfapdfkütüphane Facebook sayfası