Yazarı :Nic Pizzolatto

5 dalda Emmy ödüllü HBO dizisi TRUE DETECTIVE in yaratıcısı, yazarı ve yapımcısından gerilim dolu bir polisiye!
Ölümcül bir hastalığı olduğunu öğrendiği gün Roy Cady, tehlikeli bir tefeci olan patronunun onu öldürmek istediğini hisseder. Patronunun çetesi tarafından acımasız olarak bilinen; uzun saçı, sakalı ve kovboy çizmelerinden dolayı Big Country diye çağrılan Roy, rutin bir görevin ölümcül bir tuzak olabileceğine karşı hazırlıklıdır. Ve öyle de olur… Fakat işler hiç de beklenildiği gibi gitmez ve Roy gönderildiği evden sağ çıkarken, onu öldürmek için tutulan katillerin hepsi Royun gazabına uğrar.
Roy, kaçmadan önce dairede iki kadının olduğunu farkeder. Birinin hâlâ nefes alırken, korkmuş ve meydan okuyan gözlerinde bir şey görür ve kaderini belirleyecek kararı verir. New Orleansdan, Galveston, Teksasa kaçarken yanına onu da alır; mantığa sığmayan ama kaçınılmaz bir harekettir bu. Rocky, çok genç, çok sert ve çok seksi bir kadın ama aynı zamanda tam bir baş belasıdır. Roy, Rocky ve Rockynin kız kardeşi ile birlikte Galvestonın eski püskü barlarında; tehlikeli serserilerin, kamyonetlerin ve kül olmuş umutların dünyasında, ucuz ve pis otellerde saklanır. Kendilerini güvende hissettikleri hiçbir an uzun sürmez. Rockynin, Royu pençesine alacak ve bundan sonra hep ona zarar verecek bir hikâyesi vardır.
Sert bir adamın lirik sesinden sersemletici bir kara roman. – The Dallas Morning News
Sımsıkı dokunarak yazılmış. Benim için haftanın kitabı. – San Francisco Book Review
Alt dünyalara ait göz kamaştıran bir rüya, dayanılmaz bir güzellik… Kırılmışlara, hiç olmamışlara, kaybolmuş, ama birinin -herhangi birinin- gelip onları bulmasını bekleyenlerebir ağıt. – Dennis Lehane, The New York Times Book Review

En Çok Okunan Kitaplar :  Sarı Oda'nın Esrarı