Yazarı :Eren Erdem

Eren Erdem bu kitabında, din elbisesini tersten giydirenleri, dini kullanarak kapitalizme eklemlenenleri, dinci akımın ekonomi-politiğini ele alıyor. Bu felsefenin önde gelen temsilcisi ise, bugün gündemin en çok anılan kişisi olan Fethullah Gülen ve onun başını çektiği örgütlenmedir. Daha o zamanda, dokunanın yandığı dönemde, Eren Erdem Gülen cemaatinin İslam dinini kullanarak ABDnin desteğiyle nasıl da devlet içinde örgütlendiğini örnekleriyle gösteriliyor. Nurjuvazi, aynı zamanda Fethullahcıların toplatma davası açtığı kitaplar arsında da yer alıyor.
Eren Erdem kitapta şunları söylüyor:
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, bildiğiniz ve gerçek sandığınız birçok yanlış karşısında; doğruların rehberliğinde kaleme alınmıştır. Değişmek, insana ve topluma farklı bakmak, gerçekleri aramak gibi bir ihtiyaç ya da talebi olmayanların bu kitabı okuması çok anlamsız olacaktır.
Çağımız, zulmün ve esaretin çağıdır. Buna ayak uydurmak demek, bu duruma ortak olduğunu ilan etmektir. Müslüman zihin, kendini Dara çekmelidir. Sorgulamalıdır! İslam, zulme karşı olmak durumundadır.
Dokunan yanıyor. Ama dokunmaya devam etmeli. Çünkü Allah ve Resulüne karşı sorumluluk bilinciyle hareket eden her Müslüman, bu tür küfürbaz cenahlara karşı dik duruş sergilemelidir.

En Çok Okunan Kitaplar :  İslam Felsefesine Giriş: Bilgi ve Varlık