Yazarı :Terry Pratchett

Ysabell gülmeye çalıştı. İşe yaramadı.
Sen Ölüm değilsin, dedi, yalnızca onun işini yapıyorsun. Ölümün işini her Kim yapıyorsa o ölümdür. (…) Adalet yok, dedi mort. yalnızca biz varız.
 
Yakın geçmişte, sonsuzluğun büyülü evrenine uğurladığımız Sir Terry Pratchettın, dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan 41 kitaplık, kültleşmiş DiskDünya serisi, Büyünün Rengi, Fantastik Işık ve Eşit Hakların ardından, Mort ile devam ediyor.
 
Niran Elçinin pürüzsüz Türkçesi ve Delidolu Yayınlarının özenli baskısıyla raflardaki yerini alan Mortda, Pratchett, okurlarını Ölümün ta kendisi ile tanıştırıyor…
 
Ölüm herkese gelir. Morta geldiğinde, bir iş teklif etti. Bir torba dolusu çıngıraklı yılandan daha tehlikeli olan insanlardan biriydi Mort, Evrenin ardındaki mantığı keşfetmeye kararlıydı. Ölmenin zorunlu olmadığı konusunda güvence verilince işi kabul etti. Ama daha kariyerinin başında Ölümün çıraklığını yapmanın romantik özlemlerle uyuşmadığını öğrendi: İş işten geçmiş, aşk bacayı sarmıştı!
 
DiskDünya serisi, hayalgücünün sınırlarını zorlayan kurgusunun yanı sıra kuantum fiziğinden sanayi devrimine, popüler kültür klişelerinden Hamlet, Rüzgâr Gibi Geçti vb. edebiyat ve sinema klasiklerine uzanan değişik kültür unsurlarına saygı duruşunda bulunarak gerçek dünyadaki pek çok konuyla dalga geçmesini bilen göz kamaştırıcı bir edebiyat harikası…
 
Kahraman barbarlar, öte dünyadan canavarlar, güzel prensesler ve ateş üfleyen ejderhalar; hepsi burada ama hiçbiri bildiğiniz gibi değil.
Publishers Weekly

En Çok Okunan Kitaplar :  Mezarlık Kitabı