Yazarı :Can Uğur Ayfer

Bu kitap, bilgisayar dünyasına ilk adımını PC (Personal Computer) tipi bir bilgisayar ile atanlar ve bilgisayar (PC) konusunda HİÇ DENEYİMİ OLMAYANLAR İÇİN yazılmıştır.
Amacım, PC ve MS-DOS İşletim Sistemi ile ilgili herşeyi değil; bir PC’yi kullanabilmek için bilinmesi gereken temel kavramlar ve sık kullanılan komutları anlatmaktır.
Bu kitap bir MS-DOS kullanım kılavuzu ya da komut referans kitabı değildir. Konular ve komutlar alfabetik sırada değil, olabildiğince kolay kavranmalarını sağlayacağına inandığım bir sırada sunulmaktadır.
Kitabı okurken, elinizin altında MS-DOS Sürüm 5 veya daha yukarısı işletim sistemi ile donatılmış bir kişisel bilgisayar bulundurmanızı ve anlatılan komutları okurken bir yandan da denemenizi öneririm.
Bilgisayar dünyasının standart dili İngilizce’dir. Bu nedenle, kavramlardan sözederken, genellikle yanlarına İngilizce’lerini de ekledim. Böylece bilgisayar ekranında rastlayabileceğiniz birçok İngilizce terim ve sözcüğe yabancılık çekmemenize yardımcı olmayı umuyorum.
Kitabın 10. bölümü dışında, her yerini okumanızı öneririm. Bu son bölümü, meraklılara bazı teknik ayrıntılar hakkında fikir vermek için hazırladım.
Kitabın hazırlanmasında büyük katkıları olan büyük oğlum Ömer’e, eşim Reyyan’a ve arkadaşım Sina Hakman’a çok çok teşekkür ederim.

En Çok Okunan Kitaplar :  Güvenlik Araçları