Yazarı :John Scalzi

Stephen King bilimkurgu yazmayı deneyip de John Scalzinin yarısı kadar eğlenceli olsaydı kendini şanslı sayardı.
The Dallas Morning News (Hayalet Tugay hakkında)
Hayalet Tugay, Koloni Savunma Güçlerinin Özel Kuvvetleridir. Bu seçkin askerler ölülerin DNAsından yaratılır ve KSGnin en zorlu operasyonlarına çıkacak mükemmel savaşçılar haline getirilir. Genç, hızlı, güçlü ve normal insan çekincelerinden bütünüyle yoksundurlar.
Evren, insanlık için tehlikeli bir yerdir ve daha da tehlikeli olmak üzeredir. Önceden savaşmış olduğumuz üç ırk, uzaya yayılışımızı durdurmak için ittifak kurar. Onları bir arada tutansa KSGnin en büyük sırlarını bilen hain bilim insanı Charles Boutindir. KSG galip gelmek için Boutinin niye böyle bir şeye kalkıştığını bulmak zorundadır.
Jared Dirac -Boutinin DNAsından yaratılan bir süper insan cevapları temin edebilecek yegane kişidir. Jaredın beyninin Boutine ait elektronik anılara erişebilmesi gerekmektedir, fakat anı nakli başarısız olunca Jared, Hayalet Tugaya teslim edilir.
Jared ilk başta mükemmel bir askerdir. Fakat Boutinin anıları yavaş yavaş yüzeye çıktıkça Jared onun ihanetinin sebeplerini ve insanlığın düşmanlarının basit bir yenilgiden çok daha feci şeyler planladıklarını anlamaya başlar.
Yaşlı Adamın Savaşının devam romanı, yoğun bir askeri aksiyonla keskin sezgileri bir araya getiriyor şiddetle tavsiye edilir.
Library Journal

En Çok Okunan Kitaplar :  Dünyalı İstilacılar