Yazarı :Steig Larsson

Bu kadar çok gürültü patırtı yapılmasının haklı bir nedeni var… Bu kitap her cephede -karakter, kurgu, atmosfer-övgüyü hak ediyor.

—MARCEL BERLIN, The Times

“Hiçbir yerden gelmemiş gibi görünen bir cinayet romanı yazarından bir yayıncılık başarısı . . . polisiye kitaplar ender olarak bu denli ses getirmiştir ve Larsson’m aynı kaderi paylaşması çok yetenekli bir yazarın ardından yas tutulmasına neden olmuştur.”

—JOAN SMITH, Sunday Times

“Yazı biçemi durağan ve ayrıntılı, konu ilginç ve inanılmaz fakat her şeyin ötesinde tüm kahramanlar müthiş bir şekilde özgün …

olağanüstü bir kitap.”

—JESSICA MANN, Literary Review

“Capcanlı bir seri katil macerası.”

—JOHN WILLIAMS, Mail On Sunday

“Stieg Larsson’m bu başlangıç kitabı bir saatli bombadır . . .

zaman ilerledikçe konu heyecan kazanmaktadır . . . sıradışı kadın kahraman, çağdaş İsveç’in arka planda olduğu büyüleyici bir portre sunmaktadır. Bu kitap bir başlangıç romanı olarak şaşırtıcı bir heyecan ve kurgu taşımaktadır.”

—BOB CORNWELL, Tangled Web

“Bu kitap beni derinden sarstı . . . çok katmanlı, çok karakterli öyküde yazar büyük bir başarıya imza atıyor. Toplumsal bilinç ve duygu ile dolu. İnsanlığın gitgide yozlaşmasına göndermelerde bulunuyor.”

En Çok Okunan Kitaplar :  Tamirci

—ALI KARIM, Shotsmag

“Kitaplar Avrupa’nın dışında milyonlarca satmaktadır ve nedenini anlamak hiç de zor değildir… bunun nedeni kısmen konunun iyi olmasıdır fakat daha fazla olarak belki de kızgın Larsson’ın doğrudan doğruya hedefe kilitlenmesidir… Son derece etkileyici ve çok iyi bir kitap: Serinin diğer kitaplarını bekliyorum.”

—ANDREYV TAYLOR, Spectator

“Larsson’ın kitapları hayatımız için bir tehlike oluşturuyor. Parklar okuyucularla tıka basa dolacak, çalışma dünyası altüst olacaktır.

Bütün bunların nedeni hiç kimsenin kitabı elinden bırakamamasıdır.”

—Bams

“İsveç polisiyesi, bpkı ülkenin kendisi gibi, sınıf ve bir sosyal bilince sahiptir. Onun Savaş ve Barış kitabından önce üretilmiş

olması yalnızca bir zaman meselesidir… Konu ve ilerleme usta işidir.”

—Sydney Morning Herald

“Çarpıcı bir roman, tutku dolu, zihninizi kavrayacak ve esir edecek.”

—PETER GUTTRIDGE, Observer

“On yılın macera kitabı.”

—Evene.fr

“[Larsson] her sayfayı ağır ağır ve dokuyarak yazmıştır.

Kaçırılmamalı.”

—Classic FM