Yazarı :Marie Lu

Ustaca Tasarlanmış Bir Dünya, Siyasi Oyunlar Ve Bir Entrika Ağı… Efsanenin Nefes Kesici Devam Kitabı
June ile Dayin yaralı bir halde Cumhuriyetten firar etmelerinin üzerinden yedi gün geçmiştir. Bu sırada en akla gelmeyecek şey gerçekleşir:
Seçmen Primo ölür ve yerini oğlu Anden alır. Cumhuriyet kaçınılmaz bir şekilde kaosa sürüklenirken ikili, Dayin erkek kardeşini kurtarmak ve onları Kolonilere götürmek için yardım etmeye gönüllü bir grup Vatansever isyancıyla güçlerini birleştirir. Ancak Vatanseverlerin bir talebi vardır: June ve Day yeni Seçmene suikast düzenlemelidir.
Bu eylem, uluslarına değişimi getirmek ve çok uzun süredir susturulan bir halka sesini geri kazandırmak için ellerindeki tek şanstır. Ancak June bu yeni Seçmenin, babasına hiç benzemediğini fark ederek kararsızlığa düşer. Ya Anden yeni bir başlangıcın anahtarıysa ve Vatanseverler yanılıyorsa? Ya devrim yolu kayıp vermekten, intikam almaktan ve kan dökmekten geçmiyorsa?
Bir başyapıt.
-The Los Angeles Times-
Bu kitabı bir oturuşta bitireceksiniz, o yüzden takviminizde yer açın. Çok etkileneceksiniz…
-The New York Journal-
Ustaca tasarlanmış bir dünya, siyasi oyunlar ve inandırıcı karakterler… Yazar kaleme aldığı entrika ve okura hissettirdiği edebî hazla Efsanenin devamının ilki kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.
-The Los Angeles Times-
Bir entrika ağı… Gerilim dolu ve zekice tasarlanmış.
-Publishers Weekly-
Efsanenin nefes kesici devam kitabı… Heyecan dolu ve fütürist kurgusu distopya hayranlarını kesinlikle tatmin edecek.
-Shelf Awareness-
Okuyucular kitabın sonunu beklerken yerlerinde duramayacaklar.
-School Library Journal-
Patlamalar, mücadeleler, ihanetler ve tutkulu öpüşmeler: Mükemmel bir aksiyon-macera romanı için gerekli tüm bileşenlere sahip.
-Kirkus Reviews-

En Çok Okunan Kitaplar :  Karahindiba Şarabı