Dosya İsmine Göre Ara
Yazara Göre Ara

Dosya Türleri
Bu dosya yasal hakları nedeniyle kaldırılmıştır. Dosyanın özetine ya da diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bütün Kaleler Zaptedilmedi05-02-2014
Dosya:
Bütün Kaleler Zaptedilmedi...

Yazar / Kaynak:

Kategori:

Dosya Formatı:

Dil - Çevirmen:
TürkçeÖzet:

Kitap 26 Şubat 2004 saat 23:30’da Ceviz Kabuğu Programında; şairimiz Atilla İlhan’la “ toplumcu bir yazar ve düşünür” kimliğiyle Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunlar ile ilgili yapmış olduğu söyleşinin Hulki Cevizoğlu tarafından kitap haline getirilmesi ile oluşturulmuştur.
Kitap Hulki CEVİZOĞLU, Atilla İLHAN, Em. Dnz.Kur.Alb. Ünal KUÇUR, Prof.Dr. Oktay SİNANOĞLU, DHP Gnl. Bşk.Yrd.ı Seraceddin ZIDDIKOĞLU, Prof.Dr. Recep YAPAREL, Eski Bakan Sadi SOMUNCUOĞLU arasındaki soru ve cevap şeklindeki diyologlarla devam etmektedir.
KİTABIN ÖZETİ

Kitapta genel olarak Hulki CEVİZOĞLU ile Atilla İLHAN arasında geçen Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunlar hakkındaki diyaloglar genel olarak şu başlıklar arasında geçmektedir.
• Türkiyenin bir hain kontenjanı var, bu nüfusun %10’udur.
• Türk aydını dediğimiz kişi, Batı’nın manevi ajanıdır.
• Eğitim, Savunma ve Ekonomi milli olmalıdır, olmazsa Sevr gelir.
• Batı diye bir şey yoktur. Bu hayali bir kavramdır. Almanya Almanya’dır, Fransa Fransa’dır. Birleşik bütünleşmiş Batı diye bir şey yoktur.
• Türkiye’de basın Türk değildir.
• Türkiye’de bir grup “toplu uyku hali” içinde kendisini pop kültürüne kaptırmış, esnemeye ve bunu etrafındakilere bulaştırmaya devam ediyor.
• Türkiye’de dipten bir dalga yükseliyor. Bir çeşit Müdafa-i Hukuk oluşuyor.
Kullanıcı Yorumları (1)

Tarih: 2015-01-05 23:00:04

heyamyosef2014@gamil.com


Facebook sayfamızı beğenerek kütüphanemize eklenen dosyaları kaçırmayınRastgele Dosyalar


PDFkutuphanesi.com da yayınlanan e-kitaplar,internet ortamında elden ele dolaşan kopyalardır. Amacımız internet ortamında paylaşılan e-kitapları bir arada sunmak ve ziyaretçilerimizin kitaplar hakkında fikir edinmesini sağlamaktır. Bu nedenle indirdiğiniz e-kitapları 24 saat içerisinde silmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ilgili kişi ve kurumların uğrayacağı zarardan hiçbir şekilde sitemiz SORUMLU değildir. Pdf Kütüphanesi, hiç bir dosyayı kendi sunucusunda barındırmaz. PdfKutuphanesi.com üzerinden paylaşılan dosya bağlantılarınının kaldırılmasını istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: info@pdfkutuphanesi.com
info@PdfKutuphanesi.com | Webusta | ip: 34.203.245.76
pdfkütüphane Anasayfapdfkütüphane Facebook sayfası