Yazarı :Glenn Meade

80li yıllarda bir eylemci Berlindeki sokak ortasında vurulur. Paraguayda bir arabanın çarpıp kaçtığı çok geçmeden can verir. Yaşlı bir işadamı, Asunciondaki görkemli malikanesinde kafasına kurşun sıkarak intihar eder. Bu ölümlerin birbiriyle bağlantılı olduğuna inanan Gazeteci Rudi Hernandz ise olayı çözemeden korkunç bir cinayete kurban gidecektir.
Gazetecinin akrabası Erica, ABye bağlı Avrupa Güvenlik İdaresinde uzman olarak çalışan Volkmannı araştırmayı sürdürmeye ikna eder. Başlangıçta Volkmannın elinde işe yarar hiçbir ipucu yoktur. Sadece banda alınmış anlamsız bir konuşma ve yarısı yanmış, eski, siyah beyaz fotoğraf… Bu fotoğraf Avrupa tarihini elli yıl geriye götürecek korkunç bir planı açığa çıkarır: bugün de tekrarlanabileceğini bildiğimiz için, büsbütün korkunçlaşan bir planın… Volkmannın artık kendi geçmişinin acılarıyla yüzleşmekten başka çaresi yoktur.
Gerilim türünün en iyileri arasında yerini alan, soluk soluğa okurken keyif duyacağınız bir eser. İnsanı sarsacak kadar gerçekçi.
– Campbell Armstrong-
Best-seller kitapların tüm özelliklerini taşıyor. Egzotik mekanlar, müthiş bir kurgu, gerçekçi karakterler ve diyaloglar. Gerçekten çok başarılı.
– Ted Allbeury-

En Çok Okunan Kitaplar :  Ejder Cinayeti