Yazarı :Kendare Blake

Hayalet avcısı Cas Lowood, aylar önce Cehennem kapılarının ardında kaybolan ölü sevgilisi Anna Korlovu geride bırakıp hayatına devam etmeye çalışır. Ancak yarı uyanık halde ve sürekli gördüğü perişan durumdaki Annanın hayali, onu bambaşka bir düşünceyle, Annayı geri getirme fikriyle karşı karşıya bırakır.
Arkadaşlarının ve ailesinin tüm uyarılarına rağmen bu düşünceyi saplantı haline getiren Cas, hayaletleri ait oldukları yere gönderme misyonunu bir kenara bırakıp aşkı uğruna bilinmezlerle dolu yolda yürümeyi mi, yoksa Annanın uğrunda kendisini feda ettiği hayatına devam etmeyi mi seçecektir?
Birçok dile çevrilmiş ve pek çok ödül almış Kan Giyinmiş Kızın devamı niteliğindeki Lanetli Kızın Hayaleti, hikâyeyi bir üst seviyeye taşıyarak, doğaüstü fantastik kurguya yepyeni bir boyut kazandırıyor.
Stephen Kingin, peşinden gelenlerden endişelenip arkasını kontrol ederek yürüme vakti geldi. Nabız hızlandıran gerilimin, etkileyici bir mizah anlayışıyla çevrelendiği harika bir kitap.
-Kirkus Reviews-
Kendare Blake korkusuzca yazdığı her şiirsel cümleyle, okuyucuyu soluksuz bırakacak bir beklenti dalgasıyla sarıyor. Bu yazarın kitapları gerçekten büyülü.
-Ann Aguirre-
Aksiyonu hiç azalmayan bu kitap, görsel olarak kafanızda canlandırdığı sahnelerle birkaç gece uykusuz kalmamıza neden olabilir. Gerçekten çok iyi.
-The Book Lantern-

En Çok Okunan Kitaplar :  Elflerin Kanı