Yazarı :Okyanus Yayınları

40 Seansta Kolay Matematik Kitabı, öğrencilerimizin is­tek ve ihtiyaçlarıyla oluştu. Çoğu zaman, öğrencilerimiz kaynakların zorluğundan, soru çözemediğinden bahsetti durdu. Biz de öğrencilerimizin isteklerini göz ardı etmedik. Öyle bir kaynak olmalıydı ki hem kolay hem öğretici olsun. Hem de öğrenci kısa sürede soruları çözebilsin ki kendine vakit ayırabilsin!

Kollarımız sıvadık ve çalışmaya başladık. Nasıl olmalıydı? Konuyu en kısa yoldan nasıl öğretebilirdik? Kitabı öyle ha­zırlamalıydık ki matematiği zayıf olan her öğrenci en kısa zamanda en kolay bir şekilde her gün sadece bir saat ayı­rarak 40 günde üniversite sınavında hayalini kurduğu bölü­mü kazanabilecek kadar net yapabilsin.

Bu kitap her vitamin ve proteini içinde bulunduran kapsüller gibi olmalıydı. ilk olarak şablon çıkardık ve 40 seansta bü­tün YGS matematiğinin öğretilebileceği kanaatine vardık. Her alt başlığın konu anlatımını örnekler vererek yaptık. Hemen altında iki sütun oluşturduk ve sol sütuna çözümlü sorular, sağ sütuna şıklı sorular koyduk. Çünkü çözümlü soruları çözebilen bir öğrencinin uygulama yapmasını iste­dik. Ardından mikro-konu testlerine yer verdik.

En Çok Okunan Kitaplar :  KPSS Deneme Sınavı

Kolay öğrenmeye dayalı olduğunu söyleyen kitapların ço­ğunun ortak bir sorunu kolayda başlayıp kolayda bitme­sidir. Bu türden kitaplardaki testleri çözerken öğrencinin başarısı yüksek çıkar ama içinde ÖSYM tarzı sorular yer almadığı için üniversite sınavındaki başarısı düşük çıkar. Biz ise kitapta strateji testlerinde YGS’de çıkması olası sorulara yer vererek üniversite sınavında da başarılı ol­manızı amaçladık.